UYDU TEKNİK SERVİSİ

Uydu alıcısı, yeryüzünden gönderilen sinyalleri alan ve bu sinyallerin çanak antenler aracılığı ile televizyonlara görüntü olarak yansıtılmasını sağlayan araçlardır. Bu araçlar sayesinde televizyonlardaki görüntüler çok daha kaliteli olarak izlenebilmektedir. Bunun yanında uydu sistemleri sayesinde çok daha fazla kanal izlenebilir hale gelmiştir.

Uydu alıcıları, ilk kez analog olarak ortaya çıkmışlardır. Ancak günümüzde ortaya çıkan dijital uydu alıcıları, analog uydu alıcılarına oranla çok daha kalitelidirler. İster analog isterse dijital olsun, tüm uydu alıcıları için bakım, onarım ve kurulum gibi hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Uydu servisi konusunda güvenilir ve işinde profesyonel ekibimiz ile müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Uydu Montaj Hizmeti

Satın alınan uydu sisteminin markası ya da modeli ne olursa olsun, kurulumu konusunda deneyimli ve uzman kişilerden yardım alınmadığı sürece uydudan beklenen verim alınamayacaktır. Bu yüzden uydu servisi ekibimiz, sürekli olarak gelişmeleri takip etmekte, kendini geliştirmekte ve en iyi uydu montaj hizmetini vermek için çalışmaktadır.

Uydu montajı sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta bulunmakta, teknik bilgi ve özel cihazlar gerekmektedir. Bu yüzden uydu kurulumunuzu evde tek başınıza yapmanız pek mümkün değildir. Uydu montajı sırasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında, çanak antenlerin yer keşfinin doğru yapılması gelmektedir. Çünkü bu antenlerin daha iyi görüntü sağlayabilmeleri için gökyüzünü rahat gören bir noktada yer almaları gerekir. Bunun yanında montajı gerçekleştiren uydu servisinin, antenin sağlam bir şekilde durmasını sağlaması da gerekmektedir. Yine uydu montajı yapılırken tercih edilen tüm malzemelerin birinci sınıf olmasına dikkat edilmelidir.

Her uydunun farklı dereceleri bulunmaktadır. Bu yüzden uydu ayar işlemleri yapılırken oldukça hassas davranılmalıdır. Eğer uydu ayar işlemleri yanlış yapılırsa, kaliteli sinyal alınamaz ve bu da yayının kalitesiz ve hatta kesintili olmasına neden olabilir.

Uydu teknik servisi hizmetlerimiz dâhilinde işinde uzman ve deneyimli ekimiz, uydu montajı ve ayarlarını en kaliteli malzemeler ile özverili bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Uydu Tamir Hizmeti

Televizyonlardan kaliteli görüntü almamız için en önemli koşulların başında gelen uydular, zaman zaman arıza çıkarabilir ya da görüntü kaliteleri bozulabilir. Bizi arayarak, uydu servis hizmeti talebinde bulunan müşterilerimize deneyimli ekimiz en kısa sürede ulaşır ve ardından uydudaki arızanın sebebi tespit edilir. Tüm bunların ardından uzman personelimiz, uydu anten arızası için en uygun ve hızlı çözümü sunar.