PANELİ ARIZALI TELEVİZYON TAMİRİ

Televizyonlar, günlük hayatımızın önemli bir kısmını ayırdığımız, hoşça vakit geçirmemizi sağlayan cihazlardır. İcat edildikleri günden bu yana teknolojinin de gelişmesi ile birlikte pek çok değişim yaşadılar. Geldikleri noktada, artık çok daha iyi bir görüntü kalitesi sağlıyorlar ve birçok özelliği bünyelerinde barındırıyorlar. Fakat teknolojik olarak çok büyük bir yol kat eden bu cihazlar, ciddi bir özen ve titiz kullanım gerektiriyor. Aksi durumda herhangi bir sıvı teması sonucunda arızalanabiliyorlar, darbe aldıkları durumlarda ise kırık ekran sorunu yaşanmasına neden olabiliyorlar.

Televizyon ekranında yaşanan sorunlarda yapılması gereken tek şey uzman kişilerden yardım almaktır. Eğer televizyonunuzda kırık ekran ya da çizgili ekran gibi problemler yaşıyorsanız, bizimle irtibata geçebilir, teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Panel Arızası Hizmeti

Televizyon panel arızaları genellikle sıvı teması nedeniyle oluşmaktadır. Bu sıvı teması, televizyonları silmek için kullandığımız solüsyonu beze sıkmak yerine direkt olarak televizyonun ekranına sıkmamızdan kaynaklanmaktadır. Ekrana sıkılan solüsyonun çok az miktarı dahi ekranın alt kısmında yer alan devrelerin nemlenmesine neden olabilir. Bu durum sonucunda da bazen oksitlenme oluşabilir. Sıvı teması sonucunda oluşan oksitlenme, ekrana renk verisini taşıyan kartlara zarar verir ve bu kartların çalışamaz duruma gelmesine neden olabilir.

Sıvı teması nedeniyle oluşan panel arızaları için uzman servis ekibimizden yardım alabilir, en uygun çözümü bulabilirsiniz.

Televizyon panel arızalarından birisi de çizgili ekran sorunudur. Bu sorun Plazma TV’lerde bufer katından, LCD ya da LED TV’lerde ise CTR katından kaynaklanıyor olabilir. Çizgili ekran probleminin neden kaynaklandığını öğrenmek ve en uygun çözümü bulmak için bizimle iletişime geçebilir, güvenilir ve kaliteli bir televizyon tamir hizmeti alabilirsiniz.

Panel Değişimi

Televizyon panel arızalarından birisi de kırık ekran sorunudur. Darbe ya da düşme sonrasında kırılan televizyon paneli için tek seçenek, panelin değişimidir. Ancak televizyon panel değişimi, maliyetleri nedeni ile yeni televizyon tercih edilmelidir.